Football:

9/7 – at Rose-Hulman (Ind.), 7 p.m.

9/21 – home vs. Baldwin Wallace, 1:30 p.m.

9/28 – at John Carroll, 1:30 p.m.

10/5 – home vs. Otterbein, 1:30 p.m.

10/12 – at Wilmington, 1:30 p.m.

10/19 – home vs. Capital, 1:30 p.m. (homecoming)

10/26 – at Heidelberg, 1:30 p.m.

11/2 – home vs. Ohio Northern, 1:30 p.m.

11/9 – home vs. Muskingum, 1:30 p.m.

11/16 – at Marietta, 1:30 p.m.

Men’s Soccer:

8/31 – home vs. Wooster, 7 p.m.

9/2 – at Case Western Reserve, 1 p.m.

9/6 – at Carnegie Mellon (Pa.), 7 p.m.

9/11 – at Hiram, 7:30 p.m.

9/14 – home vs. Defiance, 7 p.m.

9/18 – at Geneva (Pa.), 7 p.m.

9/21 – home vs. Denison, 7 p.m.

9/25 – home vs. Penn St.-Behrend, 7 p.m.

10/5 – at Otterbein, 2 p.m.

10/9 – home vs. John Carroll, 7 p.m.

10/12 – home vs. Wilmington, 1 p.m.

10/ 16 – at Muskingum, 7 p.m.

10/19 – at Capital, 1 p.m.

10/23 – home vs. Marietta, 7 p.m.

10/26 – home vs. Heidelberg, 1 p.m.

10/30 – at Baldwin Wallace, 7 p.m.

11/2 – at Ohio Northern, 7 p.m.

Men’s Cross Country:

8/30 – Quaker Open (Wilmington, OH), 6:30p.m.

9/7 – Knight Invite (Grand Rapids, MI), 10:45a.m.

9/28 – All-Ohio Champions (Cedarville, OH), 1 p.m.

10/5 – Pre-National Meet (Louisville, KY), 11 a.m.

10/19 – Inter-Regional Rumble (Oberlin, OH), 11 a.m.

11/2 – OAC Championships (location TBA), 11 a.m.

11/16 – NCAA Great Lakes Regional (Grand Rapids, MI), 11 a.m.

11/23 – NCAA Championships (Louisville, KY), 11 a.m.

Men’s Golf:

9/31 – Gatorade Intercollegiate (Zoar Village G.C.- Zoar, OH)

9/1 – Gatorade Intercollegiate (Zoar Village G.C. - Zoar, OH)

9/6 – Malone Invitational (Tannenhauf G.C. – Alliance, OH)

9/7 – Malone Invitational (Tannenhauf G.C. – Alliance, OH)

9/14 – Rumble on the River (River Greens G.C. West Lafayette, OH)

9/16 – JCU Coach John DiCillo Tourney (Shaker Heights, OH) 10 a.m.

9/21 – Mount Union Fall Invite (Tannenhauf G.C. – Alliance, OH)

9/22 - Mount Union Fall Invite (Tannenhauf G.C. – Alliance, OH)

9/21 – Baldwin Wallace Fall Invite (Pine Hills G.C. – Hinkley, OH)

10/5 – OAC Fall Preview (River Greens G.C. West Lafayette, OH)

10/6 – OAC Fall Preview (River Greens G.C. West Lafayette, OH)

10/21 – Phipps Memorial (Glenmoor C.C. – Canton, OH)

Women’s Soccer:

8/31 – home vs. Wittenberg, 4 p.m.

9/1 – home vs. Allegheny (Pa.), 4 p.m.

9/6 – vs. Oswego, 1 p.m.

9/7 – at Fredonia State (N.Y.), 12:30 p.m.

9/11 – at Penn St.-Behrend, 7:30 p.m.

9/15 – home vs. Centre (Ky.), 1 p.m.

9/18 – at Chatham (Pa.), 7 p.m.

9/24 – at Hiram, 7:30 p.m.

10/1 – at Grove City (Pa.), 7 p.m.

10/5 – home vs. Otterbein, 7 p.m.

10/9 – at John Carroll, 7 p.m.

10/12 – at Wilmington, 7 p.m.

10/16 – home vs. Muskingum, 7 p.m.

10/19 – home vs. Capital, 7 p.m.

10/23 – at Marietta, 7 p.m.

10/ 26 – at Heidelberg, 1 p.m.

10/30 – home vs. Baldwin Wallace, 7 p.m.

11/2 – home vs. Ohio Northern, 7 p.m.

Woman’s Cross Country:

8/30 – Quaker Open (Wilmington, OH), 6:30 p.m.

9/7 – Knight Invite (Grand Rapids, MI), 10:45 a.m.

9/28 – All-Ohio Champions (Cedarville, OH), 1 p.m.

10/5 – Pre-National Meet (Louisville, KY), 11 a.m.

10/19 – Inter-Regional Rumble (Oberlin, OH), 11 a.m.

11/2 – OAC Championships (location TBA), 11 a.m.

11/16 – NCAA Great Lakes Regional (Grand Rapids, MI), 11 a.m.

11/23 – NCAA Championships (Louisville, KY), 11 a.m.

Woman’s Golf:

8/31 – Baldwin Wallace Fall Invite (Mallard Creek G.C. – Columbia Station, OH)

9/1 - Baldwin Wallace Fall Invite (Mallard Creek G.C. – Columbia Station, OH)

9/8 – Mount Union Fall Invitational (Tannenhauf G.C. – Alliance, OH)

9/14 – John Carroll Fall Invite (Hudson C.C. – Hudson, OH)

9/15 - John Carroll Fall Invite (Hudson C.C. – Hudson, OH)

9/28 – OAC Fall Preview (River Greens G.C. – West Lafayette, OH)

9/29 – OAC Fall Preview (River Greens G.C. – West Lafayette, OH)

10/21 – Phipps Memorial – (Glenmoor C.C. – Canton,OH)

Woman’s Volleyball:

8/30 – home vs. Wooster, 4 p.m.

8/30 – home vs. Brockport St. (N.Y.), 8 p.m.

8/31 – home vs. Mt. Vernon Naz., 10 a.m.

8/31 – home vs. Earlham (Ind.), 2 p.m.

9/3 – at Hiram (time TBA)

9/6 – vs. Fredonia St. (N.Y.) (Penn St.-Behrend Tournament), 4 p.m.

9/6 – vs. Bethany (W. Va.) (Penn St.-Behrend Tournament), 6 p.m.

9/7 – at Penn St.-Behrend, 11 a.m.

9/7 – vs. Westminster (Pa.) (Penn St.-Behrend Tournament), 1 p.m.

9/11 – at Case Western Reserve, 7 p.m.

9/13 – vs. Washington and Jefferson (Pa.) (Carnegie Mellon Invite), 6 p.m.

9/13 – vs. Hope (MI) (Carnegie Mellon Invite), 6 p.m.

9/14 – vs. Scranton (Pa.) (Carnegie Mellon Invite), 11 a.m.

9/14 – vs. Susquehanna (DoubleTree Invitational at Carnegie Mellon), 1 p.m.

9/20 – vs. Clarkson (N.Y.) (@ Selinsgrove, Pa.), 8 p.m.

9/21 – vs. Mary Washington (Va.) (@ Selinsgrove, Pa.), 11 a.m.

9/21 – vs. DeSales (Pa.) (@ Selinsgrove, Pa.), 3 p.m.

9/28 – vs. Transylvania (Ky.) (@Westerville, OH), 2 p.m.

9/28 – vs. Carnegie Mellon (Pa.), 3 p.m.

10/4 – at Otterbein, 7 p.m.

10/8 – home vs. John Carroll, 7 p.m.

10/12 – home vs. Wilmington, 1 p.m.

10/12 – home vs. Wittenberg, 2:30 p.m.

10/ 15 – at Muskingum, 7 p.m.

10/19 – at Capital, 1 p.m.

10/22 – home vs. Marietta, 7 p.m.

10/26 – home vs. Heidelberg, 1 p.m.

10/29 – at Baldwin Wallace, 7 p.m.

11/1 – at Ohio Northern, 7 p.m.